X
تبلیغات
زولا

کلینیک مشاوره و روانشناسی شرق تهران(فرجام- تهرانپارس)77249607

با مجوز از سازمان نطام روانشناسی و مشاوره... مشاوره تلفنی 9099071164 تحت مدیریت امین میرموسوی( روانشناس مناطق عملیاتی جنوب کشور-شرکت نفت)، طراحی کاتالوگ، صدابرداری، میکس موسیقی

دوشنبه 1 مرداد‌ماه سال 1397 ساعت 08:12 ب.ظ

ازدواج با چه افرادی خطرناک است؟


ازدواج با چه افرادی خطرناک است؟


امین میرموسوی(مشاور و موسس کلینیک)


با هر کسی ازدواج نکنید !


افرادی که معتاد به مصرف مواد مخدر، الکل یا دارو هستند.

واقعیت را بگویم بهتر است از ازدواج با فرد معتاد پرهیز کنید. اگر تصمیم تان برای ازدواج با چنین شخصی جدی است، این را در نظر بگیرید که می بایست آن شخص پیش از ازدواج فرایند ترک را آغاز کند و در این صورت ، تازه وارد مرحله بعد می شوید و آن این است که تا یک سال پس از شروع ترک و درمان نمی توانید رسماً اقدام کنید. چون افراد در حال ترک، در سال اول، مرحله بهبودی موقت را پشت سر می گذارند. بسیار در معرض خطر بازگشت هستند. البته توصیه من این است که اگر فردی 5 سال پاکی را پشت سر گذاشته بود، شخصی است که می توان برای ازدواج با او به طور جدی فکر کرد.

برای چنین ازدواج هایی، پیش از هر چیز مشاوره پیش از ازدواج ضروری است.


افرادی که به سرعت و به شدت خشمگین می شوند.


نوسانات احساسات را برای ازدواج ملاک قرار دهید؛ کسانی که به شدت تحریک پذیر هستند، به کوچکترین مشکلی یا واکنشی از سوی دیگران پاسخ تند نشان می دهند، گزینه مناسبی برای ازدواج نیستند.


افرادی که مسئولیت زندگی خود را بر عهده نمی گیرند.


این افراد معمولا دیگران را مسئول گرفتاری های خود معرفی می کنند؛ یکی از راه های شناخت این اشخاص، این است که اگر به صحبت هایشان دقت کنید متوجه می شوید که داستان های مختلفی از مظلومیت شان یا ظلمی که در حق شان شده بیان می کنند.


فکر می کنند که ضعیف و درمانده هستند.


احتیاط کنید که در مقابل این افراد ابتدا احساس همدردی تان گُل می کند. راه شناخت این اشخاص، تجربه احساس خودتان است، کدام بخش از احساسات شما تحریک شده؟ آیا می توانید خودتان پیدا کنید که چه چیزی دیدید که آن بخش از احساسها تحریک شد؟ اگر قادر نیستید، حتما از متخصص کمک بگیرید.


ازدواج های خطرناک


افرادی که دیگران را کنترل می کنند.


این افراد معمولا همه تصمیم ها را خودشان می گیرند، سررشته همه امور دست خودشان است حتی آنها هستند که به دیگران می گویند چه کنند یا نکنند؛ این افراد هم خطرناک هستند چون حس مالکیت زیادی دارند، پذیرای راهنمایی دیگران نیستند، دیر یا زود نسبت به همسرشان با حالتی انتقادی و سرزنشی رفتار می کنند، بنابراین همسران این افراد به ما مشاوران می گویند که اعتماد به نفسشان در اثر زندگی با چنین شخصی از بین رفته.

افرادی که اختلال جنسی دارند.

تفاوتهایی مثل طبع سرد و گرم متفاوت بین دو نفر اگر چه ممکن است اختلال به حساب نیاید ولی منجر به نارضایتی جنسی در زندگی می شود. اما در بین رفتارهای مشکل آفرین، خودارضایی مستمر، روابط نامشروع، از همه بدتر، تنوع طلبی جنسی، اعتیاد به چت جنسی، مواردی هستند که باید از این افراد دوری کرد.


افرادی که "کودک" مانده اند و "بالغ" آنها شکل نگرفته است.


چنین افرادی نمی توانند مسئولانه تصمیم بگیرند، آینده نگر نیستند، لذت های پیش رو، اهداف و منافع شخصی برایشان مهم تر از به تعویق انداختن تمایلاتشان است.

برخورد چنین افرادی با مسائل اقتصادی و مالی یکی از بهترین نشانه های بلوغ است چرا که فردی که کودکِ درونِ قوی تری دارد و از بالغ ضعیف تری برخوردار است نه می تواند پول بدست بیاورد و نه می داند چگونه خرج کند.


افرادی که عواطف و احساسات خود را بیان نمی کنند.

اگر شما فردی حساس هستید و معمولاً در موقعیت های هیجانی احساس خود را بروز می دهید زندگی در کنار افرادی که خود دار هستند، سخت است، به خصوص اگر این اختلاف شدت داشته باشد.


افرادی که از روابط قبلی خود التیام پیدا نکرده اند.


نشانه های بهبود نیافتن از رابطه های گذشته، مقایسه های شما با نفر قبلی است. همچنین باورهایی که در اثر تجارب گذشته در ذهن شکل گرفته و مکرر به آنها رجوع می شود؛

و از دیگر نشانه های چنین افرادی، این است که هنوز در رنج روابط قبلی بسر می برند، در ذهنشان کم رنگ نشده و در شوک روحی بسر می برند.


افرادی که خانواده های آزاردهنده دارند و نمی توانند در مقابل آزار آنها از همسر خود حمایت کنند.

کم نیستند افرادی که توانایی حل دخالت های خانواده خود را ندارند، قادر به حل و فصل واکنش های والدین خود نسبت به زندگی جدیدشان نیستند. این موضوع در ایران بسیار حاشیه ساز است و دختران و پسران می بایست به آن دقت کنند.


پذیرش کلینیک: 02177249607

نشانی ما: میدان رسالت- خیابان هنگام- خیابان فرجام- بعد از میدان صدم- ساختمان پزشکان نگین- طبقه 5 واحد 20

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :
      

ابزار وبمستر

آمارگیر وبلاگ

پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

گوگل مپ